Yönetmen Kutluğ Ataman, Filmlerin Sansürsüz Halini İzleyiciyle Buluşturuyor!

Başarılı yönetmen Kutluğ Ataman, ‘WitchTv’ adlı Youtube kanalıyla RTÜK tarafından sansürlenen filmlerin orijinal hallerini izleyiciyle buluşturuyor.

28 Mayıs’ta Youtube üzerinden yayın hayatına başlayan, ücretsiz ve sansürsüz Kanal ‘WitchTv’, korsan yayınlara da engel olma amacı taşıyor. Kutluğ Ataman’a ait dört film ve  Metin Çavuş imzalı, Ataman’ın hareketli resim sanatları alanında yarattığı eserlerini ve sanat teorisini anlattığı Kutluğ Ataman adlı belgesel ‘WitchTv’ üzerinden izlenebiliyor.

Orijinalleri yalnızca MoMA, Tate gibi dünyanın önde gelen müzelerinde bulunan ‘Stefan’ın Odası’ ve ‘Ruhuma Asla’ adlı çoklu kanal video enstalasyonlarının tek kanal versiyonları da yine Ataman’ın açtığı Youtube kanalından izlenebiliyor.

‘Çoğu kamunun vergilerinden oluşan desteklerle yapılan filmleri, şimdi kamuya ücretsiz olarak geri verme zamanı!’ düşüncesiyle yola çıkan Ataman, çözünürlük kalitelerini daha da arttırarak gelişen teknolojiye ayak uyduracaklarının sözünü veriyor.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Güney Amerika Turnesine Çıkıyor!

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Şef Milan Turkovic ve solistler Vadim Repin, Rebekka Hartmann eşliğinde Güney Amerika ülkelerinde konser vermeye hazırlanıyor....

Kapat