Yusuf Karagöz

Adım Mustafa Yusuf Karagöz. 30 Mayıs 1993 yılında Erzincan’da doğdum. İlkokul 2. Sınıfa kadar orada okuduktan sonra Antalya’ya yerleştik ve eğitim hayatıma burada devam ettim hala burada yaşıyorum. Lisede grafik tasarım bölümünden mezun oldum ama yaptığım staj beni grafik tasarımı meslek olarak edinmekten soğuttu. Bu yüzden üniversitede resim bölümünü tercih ettim ve Akdeniz Üniversitesi Resim Bölümünü kazandım.
2012 Haziran ayından beri telefonla fotoğraf çekiyordum. Çektiğim fotoğrafları sosyal platformlarda paylaşıyordum. Telefonla fotoğraf çekimlerine çıkıyordum. Yavaş yavaş fotoğrafa yöneldiğimin farkına vardım.
Üniversitede 2. Sınıfa kadar hep hocalarımızın oluşturduğu kompozisyonları resmederdik. 3. sınıftan sonra herkes bir konuya yöneldi ve ben de konu olarak Antalya’daki eski, terk edilmiş evleri ve bu evlerin detaylarını resmetmeye başladım. Çünkü tarihinden, dokusundan, yapısından vs. gerçekten etkileniyordum. Bu evlerin fotoğraflarını çekerdim ve çektiğim fotoğraflardan resimlerini yapardım, hala da yapıyorum. Seri oluşturuyorum. Bir gün, beni üniversiteye hazırlayan resim hocam, çektiğim fotoğrafları görmüş ki beni aradı ve mutlaka bir fotoğraf makinesi almam gerektiğini söyledi. Benimde zaten hevesim vardı ve Mayıs 2015 de tek hobim olan patenlerimi satıp hemen bir fotoğraf makinesi aldım. Dönüm noktam buradan sonra başladı. O günden sonra aralıksız her gün fotoğraf çekiyorum. Lisede aldığım grafik tasarım eğitiminin, üniversitede aldığım resim, kompozisyon eğitiminin fotoğrafta birleştiğinin farkına vardım. Bu işi sürdürmekteki itici güçlerimden birisi bu aldığım eğitimler, diğeri ise hedeflerimdir. Şuan fotoğrafta yüksek lisansı hedefliyorum ve bu ülkede fotoğrafı gerçek anlamda iyi yerlere getirmek istiyorum. Bunun için elimden geleni yapmaya devam ediyorum. Dijital fotoğraf makinesi kullanıyorum. Yani grafik tasarımdan resme sonrada fotoğrafa yönelen görsel bir hayatım var. Umarım böyle de devam edecek.

YUSUF KARAGÖZ’E AİT ÇALIŞMALAR

DSC_0166 DSC_0365 DSC_0930 DSC_0965-2 DSC_1059-2 DSC_1237 DSC_1453 DSC_1457 DSC_1522 DSC_1557 DSC_1676 DSC_1678 DSC_2175 DSC_2208 DSC_2265 DSC_2356 mani

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.