Yüzüklerin Efendisi Bu Kez Dizi Oluyor!

J. R. R. Tolkien’ın kaleme aldığı kitap serisinden sinemaya uyarlanan ‘Yüzüklerin Efendisi’ bu kez de dizi olarak izleyiciyle buluşacak.

2001 yılında Peter Jackson yönetmenliğinde beyazperdede izleyiciyle buluşan ‘Yüzüklerin Efendisi’, şimdi de dizi versiyonuyla ekranlarda olmaya hazırlanıyor. Üç büyük kanal Netflix, HBO ve Amazon’un telif hakları elinde bulunan Warner Bros’a dizi projesi için 250-300 milyon dolar arası ön ödeme teklif ettiği de konuşulan konular arasında.


Orlando Bloom, Ian Mckellen, Elijah Wood gibi oyuncuların rol aldığı, dünyayı kasıp kavuran fantastik aksiyon film serisi ‘Yüzüklerin Efendisi’, 2001 yılında Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’ adlı filmle vizyondaki yerini almıştı. 2002 yılında ise ilk filmin devamını ‘Yüzüklerin Efendisi: İki Kule’ izlemiş ardından da 2003 yılında ‘Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü’ filmi izleyiciyle buluşmuştu.

Sinemada görmeye alıştığımız ‘Yüzüklerin Efendisi’ serisinin dizi versiyonu hakkında gelişmeler alınmaya devam ediyor. Önümüzdeki aylarda netleşmesi beklenen projede yer alacak oyuncular hakkında henüz bir açıklama bulunmuyor. Hayata geçirilmesi beklenen dizi projesinin her bir sezonu için ise yaklaşık 100-150 milyon dolar para harcanacağı düşünülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.