Zafer Boz

31 Ocak 1993 yılında Konya Ereğli’de doğdum. Memur bir ailenin çocuğu olduğumdan sürekli şehir değiştirme durumunda kaldık. 2015 yılı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Resim Öğretmenliği mezunuyum. Şuan İstanbul Kadıköy’de yaşıyor ve çalışıyorum.
Yaklaşık 4 yaşlarındayken çizdiğim resimleri hala saklıyorum. Sanırım o zamanlar da başlamışım. Sonrasında da bir şekilde hayatım oldu. Önce lise sonra da üniversitede güzel sanatlarla uğraşınca hem işim hem de kendimi anlattığım bir yöntem haline geldi.
Çizeceğim konuları herhangi bir şey belirleyip çizmiyorum. Anlık biraz da ruh halime göre çıkıyorlar. Aklıma gelen her şeyi çok basitçe nerede olursa olsun defterime aktarıp daha sonrasında da boş anımda çalışma haline getiriyorum. Yeni yeni marker kullanmaya başlasam da 8 yıldır sulu boya yapıyorum. Yaptığım illüstrasyon çalışmalarını genellikle çocuk hikaye kitaplarına dair yapıyorum. Sanırım gelecekteki kafamdaki meslekte bu. Çocuklara dair çizmeyi seviyorum. Yaptığım işleri, ilhamımı besleyen genellikle okuduğum fantastik kitaplar sanırım. Bir de takip ettiğim çalışmalarını izlemekten keyif duyduğum illüstratör sanatçılar.
Bu işi yaparken en büyük motivasyonlarımdan biri de 14 yaşındaki kardeşim sanırım. Başlangıçta onun fikirlerini alarak ilerledim sürekli. İleriye dönük hedefimse sanırım tüm çocuk kitaplarında bir izimin olması. Çalışmalarımla çocukların hayallerinde olup mutlu edebilmek.

ZAFER BOZ’A AİT ÇALIŞMALAR

zafer-boz3
zafer-boz5
zafer-boz6
zafer-boz8
zafer-boz10
zafer-boz12
zafer-boz13
zafer-boz14
zafer-boz15jpg
zafer-boz16
zafer-boz17
zafer-boz18
zafer-boz19
zafer-boz20
zafer-boz21
zafer-boz22
zafer-boz23
zafer-boz24
zafer-boz25
zafer-boz26
zafer-boz27
zafer-boz28
zafer-boz11

zafer1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
HELENA BONHAM CARTER- II

Yazımıza, 2000 yılından sonra Helena’nın rol Aldığı filmlerle devam ediyoruz. 18) Planet Of The Apes ( Maymunlar Cehennemi) (2001)  Rol:...

Kapat