“Zeki Müren De Bizi Görecek Mi?” Arif v 216

Arif V 216, 2017’nin ilk yarısı itibarıyla sinema severlerin merakla beklediği filmler arasına girdi. Usta komedyen Cem Yılmaz’ın G.O.R.A. filminde izleyiciyle tanıştırdığı Arif Işık ve 216 karakterleri, bu kez Dünya’da bir araya geliyor.

G.O.R.A.’da uzaylılar tarafından kaçırılan Arif yerine bu kez bir sebeple Dünya’ya inmiş olan 216’nın Dünya’ya adaptasyonu ve yaşadığı maceralarla izleyiciye keyifli bir seyir sunan film, şüphesiz bu yılın en çok izlenen filmleri arasında yer alacak.

Oyuncu kadrosu oldukça geniş olan filmin seyrinde 60’lı yılların starlarına da büyük yer ayrılıyor. Ajda Pekkan, Zeki Müren, Barış Manço, Filiz Akın, Cüneyt Arkın ve Sadri Alışık gibi birçok ismi canlandıran oyuncuların haklarını ayrıca vermek gerek. Filmin birçok görüntüsü sosyal medyada yayınlasa dahi, hiç beklenmedik birçok ünlü isim filmde ufak rollerde de olsa yer alıyor.

Cem Yılmaz, Ozan Güven, Özkan Uğur ve Zafer Algöz gibi ana karakterlerin enfes oyunculuğu üzerine söylenecek pek fazla söz yok. Daha önceden tanıdığımız fakat Kardeş Payı’yla gönüllerde taht kuran Seda Bakan ise oyunculuğu ile yine göz alıyor. Farah Zeynep Abdullah, Mert Fırat ve Çağlar Çorumlu gibi isimler ise filme şahane oyunculuklarıyla renk katmış.

Kerem Alışık’ın da rol aldığı filmin özellikle Sadri Alışık’ın anısına dokunulduğu sahnede izleyiciyi duygusal anlar bekliyor diyebiliriz.

Filmi izleyen her izleyicinin kesinlikle aklından geçirdiği en belirgin nokta ise Arif V 216’nın şarkı telifi için çok ciddi bir maddi yükümlülüğün altına girmiş olması. 60’lardan bu yana birçok hit şarkının farklı oyuncular tarafından seslendirildiği film, seyircisini bir nevi müzikal izliyormuş havasına sokuyor. Özellikle Cem Yılmaz’ın sahne şovları tekrar tekrar izlenecek nitelikte.

Bazen Türk filmi klasiklerine kendinizi kaptıracağınız, yer yer kendinizi bir aksiyon filminde sanacağınız, kimi zamansa eğlenceli bir müzikal içerisindeymişsiniz hissine kapılacağınız Arif V 216 kesinlikle görülmeye değer bir film.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.