Zorlu PSM’nin Online Konser Etkinlikleri Başladı

Zorlu PSM, Instagram (@zorlu_psm) hesabından gerçekleştireceği canlı konserlerle sanatseverleri evlerinde müzikle buluşturuyor.

Bu haftanın “PSM’yle Kal” Instagram konserlerinde; berrak sesi ve elektro-pop müzik tarzıyla Ghostly Kisses, çarpıcı beat’leriyle İspanya doğumlu, Arap kökenli DJ Fátima Hajji ve müzisyen, besteci, kamança ustası Mark Eliyahu müzikseverlerle buluşacak.

Ghostly Kisses – 26 Mart / 18.00

Şarkıcı ve söz yazarı Margaux Sauvé, Ghostly Kisses adıyla; yumuşak sesiyle yoğrulan rüya gibi melodilere imza atıyor. 15 yaşında keman çalmaya başlayan ve birkaç yıl içerisinde kendi bestelerini yaparak şarkıcılığa adım atan sanatçının tınıları, dinleyenlerin ruhuna dokunuyor. Sanatçı, sesini farklı ritimlerle, sentezlerle, aranjmanlarla ve piyano katmanlarıyla birleştirerek dinleyenleri hayal dünyasına taşıyacak.

Fatima Hajji – 27 Mart / 22.00

İspanya doğumlu, Arap kökenli genç DJ, besteci ve girişimci Fátima Hajji’nin techno tutkusu her üretiminden okunuyor. Elektronik müziğin analogdan klasiğe, çağdaş tınılardan dans melodilerine uzanan çeşitli alt yapısına hayranlık duyan Fátima, kendi müziğinde kökü Afrika’ya dayanan sesleri işlemek konusunda ustalaşıyor.

Mark Eliyahu – 28 Mart / 22.30

Dünyanın en seçkin sahnelerinde biletleri tükenen konserlere imza atan Mark Eliyahu, “Let It Go” turnesinde kamança ve tar gibi eski enstrümanları modern ve fütüristik ögelerle birleştiriyor. Doğu ve Batı’yı sentezleyen müziğiyle insanı anlamlı bir ses yolculuğuna çıkaran Mark Eliyahu, 150 yıllık kamançasının benzersiz sesini uzaklara taşıdı.

Söz konusu etkinlik kapsamında 25 Mart günü performans sergilemiş olan Noiserv‘in performansı için:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.