fbpx

71. Emmy Ödülleri Adayları Açıklandı

Amerika’nın televizyon alanında verilen prestij sahibi Emmy Ödülleri’nin bu seneki adayları açıklandı. 22 Eylül‘de sahiplerini bulacak olan Emmy Ödülleri’nde Game of Thrones en iyi drama dizisi de dahil olmak üzere toplam 32 dalda aday oldu.

İşte tüm adaylar:

En İyi Drama Dizisi

Better Call Saul (AMC)
Bodyguard (Netflix)
Game of Thrones (HBO)
Killing Eve (BBC America)
Ozark (Netflix)
Pose (FX)
Succession (HBO)
This Is Us (NBC)

En İyi Komedi Dizisi

Barry (HBO)
Fleabag (Amazon Prime Video)
Russian Doll (Netflix)
Schitt’s Creek (Pop TV)
The Good Place (NBC)
The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon Prime Video)
Veep (HBO)

En İyi Mini Dizi

Chernobyl (HBO)
Escape at Dannemora (Showtime)
Fosse/Verdon (FX)
Sharp Objects (HBO)
When They See Us (Netflix)

En İyi Kadın Drama Oyuncusu

Emilia Clarke (Game of Thrones)
Robin Wright (House of Cards)
Viola Davis (How To Get Away With Murder)
Jodie Comer (Killing Eve)
Sandra Oh (Killing Eve)
Laura Linney (Ozark)
Mandy Moore (This Is Us)

En İyi Erkek Drama Oyuncusu

Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Kit Harington (Game of Thrones)
Jason Bateman (Ozark)
Billy Porter (Pose)
Sterling K. Brown (This Is Us)
Milo Ventimiglia (This Is Us)

En İyi Yardımcı Kadın Drama Oyuncusu

Gwendoline Christie (Game of Thrones)
Lena Headey (Game of Thrones)
Maisie Williams (Game of Thrones)
Sophie Turner (Game of Thrones)
Fiona Shaw (Killing Eve)
Julia Garner (Ozark)

En İyi Yardımcı Erkek Drama Oyuncusu

Jonathan Banks (Better Call Saul)
Giancarlo Esposito (Better Call Saul)
Alfie Allen (Game of Thrones)
Nikolaj Coster-Waldau (Game of Thrones)
Peter Dinklage (Game of Thrones)
Michael Kelly (House of Cards)
Chris Sullivan (This Is Us)

En İyi Kadın Komedi Oyuncusu

Christina Applegate (Dead to Me)
Phoebe Waller-Bridge (Fleabag)
Natasha Lyonne (Russian Doll)
Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Julia Louis-Dreyfus (Veep)

En İyi Erkek Komedi Oyuncusu

Bill Hader (Barry)
Don Cheadle (Black Monday)
Anthony Anderson (black-ish)
Eugene Levy (Schitt’s Creek)
Ted Danson (The Good Place)
Michael Douglas (The Kominsky Method)

En İyi Yardımcı Kadın Komedi Oyuncusu

Sarah Goldberg (Barry)
Sian Clifford (Fleabag)
Olivia Colman (Fleabag)
Betty Gilpin (GLOW)
Kate McKinnon (Saturday Night Live)
Marin Hinkle (The Marvelous Mrs. Maisel)
Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel)
Anna Chlumsky (Veep)

En İyi Yardımcı Erkek Komedi Oyuncusu

Anthony Carrigan (Barry)
Stephen Root (Barry)
Henry Winkler (Barry)
Alan Arkin (The Kominsky Method)
Tony Shalhoub (The Marvelous Mrs. Maisel)
Tony Hale (Veep)

En İyi Kadın Mini Dizi Oyuncusu

Patricia Arquette (Escape at Dannemora)
Michelle Williams (Fosse/Verdon)
Amy Adams (Sharp Objects)
Joey King (The Act)
Aunjanue Ellis (When They See Us)
Niecy Nash (When They See Us)

En İyi Erkek Mini Dizi Oyuncusu

Hugh Grant (A Very English Scandal)
Jared Harris (Chernobyl)
Benicio del Toro (Escape at Dannemora)
Sam Rockwell (Fosse/Verdon)
Mahershala Ali (True Detective)
Jharrel Jerome (When They See Us)

En İyi Yardımcı Kadın Mini Dizi Oyuncusu

Emily Watson (Chernobyl)
Margaret Qualley (Fosse/Verdon)
Patricia Clarkson (Sharp Objects)
Patricia Arquette (The Act)
Marsha Stephanie Blake (When They See Us)
Vera Farmiga (When They See Us)

En İyi Yardımcı Erkek Mini Dizi Oyuncusu

Ben Whishaw (A Very English Scandal)
Stellan Skarsgard (Chernobyl)
Paul Dano (Escape at Dannemora)
Asante Blackk (When They See Us)
John Leguizamo (When They See Us)
Michael K. Williams (When They See Us)

Prime Time En İyi Talk Show

Full Frontal with Samantha Bee (TBS)
Jimmy Kimmel Live! (ABC)
Last Week Tonight with John Oliver (HBO)
The Daily Show with Trevor Noah (Comedy Central)
The Late Late Show with James Corden (CBS)
The Late Show with Stephen Colbert (CBS)

Prime Time En İyi Sketch Serisi

At Home with Amy Sedaris (truTV)
Documentary Now! (IFC)
Drunk History (Comedy Central)
I Love You, America with Sarah Silverman (Hulu)
Saturday Night Live (NBC)
Who Is America? (Showtime)

En İyi Belgesel ya da Kurgusal Olmayan Program

FYRE: The Greatest Party That Never Happened (Netflix)
Jane Fonda in Five Acts (HBO)
Leaving Neverland (HBO)
Love, Gilda (CNN)
Minding the Gap (Hulu)
The Inventor: Our for Blood in Silicon Valley (HBO)

En İyi Belgesel ya da Kurgusal Olmayan Program

30 for 30 (ESPN)
American Masters (PBS)
Chef’s Table (Netflix)
Hostile Planet (National Geographic)
Our Planet (Netflix)

En İyi Kurgulu Reality Programı

Antiques Roadshow (PBS)
Diners, Drive-Ins and Dives (Food Network)
Queer Eye (Netflix)
Shark Tank (ABC)
Tidying Up with Marie Kondo (Netflix)
Who Do You Think You Are? (TLC)

En İyi Kurgusuz Reality Programı

Born This Way (A&E)
Deadliest Catch (Discovery Channel)
Life Below Zero (National Geographic)
RuPaul’s Drag Race: Untucked (VH1)
Somebody Feed Phil (Netflix)
United Shades of America with W. Kamau Bell (CNN)

En İyi Yarışma Programı

American Ninja Warrior (NBC)
Nailed It! (Netflix)
RuPaul’s Drag Race (VH1)
The Amazing Race (CBS)
The Voice (NBC)
Top Chef (Bravo)

En İyi Sunucu (Reality Show ya da Yarışma Programı)

Ellen DeGeneres (Ellen’s Game of Games)
Amy Poehler & Nick Offerman (Making It)
RuPaul (RuPaul’s Drag Race)
James Corden (The World’s Best)
Marie Kondo (Tidying Up with Marie Kondo)

En İyi Televizyon Filmi

Black Mirror: Bandersnatch (Netflix)
Brexit (HBO)
Deadwood: The Movie (HBO)
King Lear (Amazon)
My Dinner with Hervé (HBO)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.