Şu an Okuyorsun
İzlemeniz Gereken En İyi 15 Animasyon Film!

İzlemeniz Gereken En İyi 15 Animasyon Film!

İçindeki çocuğu hala kaybetmeyenler ve de çocuklar burada mı? İşinizden, okulunuzdan ya da hayat uğraşınızdan bıktığınızda koşabileceğiniz animasyon filmleri sizler için listeledik.

Hayal gücünüzü ve de komedi ihtiyacınızı doyururken aynı zamanda dersler vererek düşündüren animasyonlar, şüphesiz büyük küçük fark etmeksizin herkese dokunur. Yaratıcılığın yüksek seviyelerde olduğu bu yapımlarda ailecek eğlenebilir ve bazı kavramların farkında beraber varabilirsiniz.

Bakınız, neler listelemişiz?:

15. Frozen (Karlar Ülkesi – 2013)

2 ana film, 2 kısa filmden oluşan Karlar Ülkesi; Elsa ve Anna kardeşlerin hikayesini anlatıyor.

14. Monsters Inc. (Sevimli Canavarlar – 2001)

2 filmden oluşan Sevimli Canavarlar, kendilerine ait bir dünyada yaşayan sevimli canavarların dünyasının insanlarla karıştığında yaşanan hikayeyi anlatır.

13. The Incredibles (İnanılmaz Aile – 2004)

2 filmden oluşan, komedi ve süper kahraman filmidir. Film, güçlerini gizlemek zorunda kalan bir süper kahraman ailesini anlatır.

12. Wall-e (VOL-i – 2008)

Gelecekteki yaşamı konu alan film, terk edilmiş dünyada yalnız kalan bir çöp düzenleme robotunun başından geçen olayları aktarır.

11. Toy Story (Oyuncak Hikayesi – 1995)

4 filmden oluşan seride, bir çocuk olan Andy’nin oyuncakları, kovboy Woody’nin önderliğinde gizlice canlanmaktadır. Bir gün oyuncaklarının arasına son model Buzz-lightyear katılır. Böylece oyuncaklar arasında savaş başlar.

10. How To Train Your Dragon? (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? – 2010)

3 filmden oluşan seri, ejderhalarla beraber yaşayan insanların dünyasını anlatır. Baş kahramanlar Huccip ve Dişsiz kendilerini maceraların ortasında bulacaktır.

9. Moana (2016)

Moana, Antik Polenezya’da yaşayan bir kabile şefinin cesur kızıdır. Çalınan bir kalp yüzünden ülkesine gelen laneti kaldırmak için mücadele verecektir.

8. Lion King (Aslan Kral – 1994/2019)

Animasyon ve live-action olarak iki şekilde çekilen film, yavru bir aslan olan Simba’nın, babası Mufasa’nın ölümünün ardından amcasıyla yaşadığı krallık savaşını aktarır.

7. Rio (2011)

2 filmden oluşan Rio, evcil bir kuş olan Mavili’nin soyunu kurtarmak için Harika adlı aynı türden kuşla buluşması ve sonrasında gelişen olayları aktarır.

6. Soul (2020)

Oscar ödüllü film, bir müzik öğretmeni olan Joe Gardner’ın kazara ölmesi sonucu, ölüm sonrası yaşamla ve oradaki ruhlarla buluşmasını anlatır. Çok önemli bir konser teklifi almış olan Joe, bir yolunu bulup dünyaya geri dönmek için çabalayacaktır.

5. Coco (2017)

Ayrıca Bakınız

Oscar ödüllü film, Miguel’in ölüler diyarındaki macerasını anlatır. Miguel’in en büyük kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Ancak Cruz hayatın kaybetmiştir. Miguel, bir gün ünlü müzisyenin gitarını bulur. Gitarı çalması onu Ölüler Diyarı’na götürecektir.

4. Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo – 2003)

2 filmden oluşan seri, akvaryum balığı Nemo’nun bir gün derin sulara kaçmasını anlatır. Okyanusun göründüğü gibi olmadığını bilen babası da onu arayıp kurtarmaya çalışacaktır.

3. Up (Yukarı Bak – 2009)

Carl ve Ellie mutlu yaşlı bir çifttir. Bir gün Ellie vefat eder ve Carl kendini Ellie’nin dünyayı gezme hayalinin içinde bulur. Böylece olaylar başlar.

2. Shrek (Şrek – 2001)

4 filmden oluşan Şrek, yeşil bir dev trolün hikayesini anlatır. Arkadaşı eşek ile yollara koyulan Şrek, hayatının aşkı prenses Fiona ile karşılaşacak ve kendini bir kehanetin içinde bulacaktır.

1. Ice Age (Buz Devri – 2002)

5 filmden oluşan Buz Devri, sıra dışı bir hikayeyi aktarır. Bir insan yavrusunu ailesine kavuşturmak için yola çıkan; soyu tükenmekte olan bir mamut, şapşal bir miskin ve kurnaz bir kaplanın yolculuğunu anlatır. Şüphesiz döneminin en etkileyici animasyonlarından birisidir.

BONUS: Mitchells vs. The Machines (Ailem Robotlara Karşı – 2021)

Son zamanlarda beni en çok güldüren animasyonlardan biridir. Gelecekte robot üreten bir fabrikanın robotlarının dünyayı ele geçirmesiyle başlayan olayları (I, Robot’a çokça benzer) aktarır. Katie ve ailesi bu istiladan kurtulmaya çalışırken tekrar aile olmanın farkına varacaktır.

Bu yazı sana nasıl hissettirdi?
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Hüzünlü
0
Mutlu
0
Şaşırtıcı
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2011 Sanat Karavanı, Tüm Hakları Saklıdır.

Yukarı Kaydır