Şu an Okuyorsun
Doğu Asya’nın İlginç Mimarisi: Bilim Çağı Guangzhou

Doğu Asya’nın İlginç Mimarisi: Bilim Çağı Guangzhou

Binlerce yıllık geçmişi ile Doğu Asya ya da bir başka deyişle Uzak Doğu, gerek kültürü gerek kendine özgü yapılarıyla dünyanın en ilginç coğrafyalarından biri olarak görünüyor. Geçmişiyle imparatorluklar şehri, geleceğiyle de teknolojinin ve mimarinin yükselen yüzü olmasıyla da sizi kendine hayran bırakacak ruhuyla boy gösteriyor.

Çin’in gelişen ekonomisi ve ayak uydurduğu teknoloji çağıyla birlikte, eyaletleri ve şehirleri tam bir bilim kurgu setine dönüşüyor. Her gün yenilenen yüzüyle biraz korkutucu ve sorgulanan yapılarıyla dikkat çeken Çin’in Guangzhou eyaleti, sizleri neredeyse geleceğe ışınlıyor. Birçok fotoğrafçının, sanatçının ve gezginlerin ilgisini çeken bu şehir, bilim kurgu filmlerinde rastlayacağımız binaları ve yapılarıyla tam anlamıyla göğe merdiven dayıyor. Bu görsel şölen şehrin yerel fotoğraf sanatçısı Yu’nun da dikkatini çekmişe benziyor.  

Şehir manzaraları ve mimari fotoğrafçılık üzerinde yoğunlaşan Yu, aynı zamanda çok sayıda kentsel, sokak ve portre fotoğrafçılığıyla da ilgileniyor. Instagram hesabı (https://www.instagram.com/5.12/) üzerinden yayınladığı fotoğraflarıyla büyük bir kitle kazanan Yu’nun, biraz korkutucu biraz da bilim kurgudan fırlamış Guangzhou’nun eşsiz mimarisini sergileyen fotoğrafları ile sizi baş başa bırakıyoruz.

Ayrıca Bakınız

Galeri:

Bu yazı sana nasıl hissettirdi?
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Hüzünlü
0
Mutlu
0
Şaşırtıcı
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2011 Sanat Karavanı, Tüm Hakları Saklıdır.

Yukarı Kaydır