İzlemeniz Gereken En İyi 15 Animasyon Film!

“Bugün 23 Nisan,

Hep neşeyle doluyor insan!”

Çocuk gülümsemelerinin sokaklara karıştığı, onların geçtiği yerlerde çiçekler açan bir bayram bugün. Ne yazık ki bu sene sokaklara karışamasa da neşesi hep üzerimizde ve kutlamamıza engel değil. Daha yüksek sesle, egemenliğimiz nice 100 yıllara kavuşsun diyoruz!

Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bugüne özel biz de küçük bir katkıda bulunmak istedik. Ailecek izlemekten keyif alacağınız animasyon filmleri listeledik.

Bakınız listede hangi yapımlar yer alıyor:

15. Frozen (Karlar Ülkesi – 2013)

2 ana film, 2 kısa filmden oluşan Karlar Ülkesi; Elsa ve Anna kardeşlerin hikayesini anlatıyor.

14. Monsters Inc. (Sevimli Canavarlar – 2001)

2 filmden oluşan Sevimli Canavarlar, kendilerine ait bir dünyada yaşayan sevimli canavarların dünyasının insanlarla karıştığında yaşanan hikayeyi anlatır.

13. The Incredibles (İnanılmaz Aile – 2004)

2 filmden oluşan, komedi ve süper kahraman filmidir. Film, güçlerini gizlemek zorunda kalan bir süper kahraman ailesini anlatır.

12. Cars (Arabalar – 2006)

3 filmden oluşan Arabalar, Piston Kupası için yarışmak üzere Kaliforniya’ya gitmekte olan yarış arabası Şimşek McQueen’in maceralarını aktarır.

11. Wall-e (VOL-i – 2008)

Gelecekteki yaşamı konu alan film, terk edilmiş dünyada yalnız kalan bir çöp düzenleme robotunun başından geçen olayları aktarır.

10. Toy Story (Oyuncak Hikayesi – 1995)

4 filmden oluşan seride, bir çocuk olan Andy’nin oyuncakları, kovboy Woody’nin önderliğinde gizlice canlanmaktadır. Bir gün oyuncaklarının arasına son model Buzz-lightyear katılır. Böylece oyuncaklar arasında savaş başlar.

9. How To Train Your Dragon? (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? – 2010)

3 filmden oluşan seri, ejderhalarla beraber yaşayan insanların dünyasını anlatır. Baş kahramanlar Hiccup ve Dişsiz kendilerini maceraların ortasında bulacaktır.

8. Lion King (Aslan Kral – 1994/2019)

Animasyon ve live-action olarak iki şekilde çekilen film, yavru bir aslan olan Simba’nın, babası Mufasa’nın ölümünün ardından amcasıyla yaşadığı krallık savaşını aktarır.

7. Moana (2016)

Moana, Antik Polenezya’da yaşayan bir kabile şefinin cesur kızıdır. Çalınan bir kalp yüzünden ülkesine gelen laneti kaldırmak için mücadele verecektir.

6. Rio (2011)

2 filmden oluşan Rio, evcil bir kuş olan Mavili’nin soyunu kurtarmak için Harika adlı aynı türden kuşla buluşması ve sonrasında gelişen olayları aktarır.

5. Coco (2017)

Oscar ödüllü film, Miguel’in ölüler diyarındaki macerasını anlatır. Miguel’in en büyük kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Ancak Cruz hayatın kaybetmiştir. Miguel, bir gün ünlü müzisyenin gitarını bulur. Gitarı çalması onu Ölüler Diyarı’na götürecektir.

4. Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo – 2003)

2 filmden oluşan seri, akvaryum balığı Nemo’nun bir gün derin sulara kaçmasını anlatır. Okyanusun göründüğü gibi olmadığını bilen babası da onu arayıp kurtarmaya çalışacaktır.

3. Up (Yukarı Bak – 2009)

Carl ve Ellie mutlu yaşlı bir çifttir. Bir gün Ellie vefat eder ve Carl kendini Ellie’nin dünyayı gezme hayalinin içinde bulur. Böylece olaylar başlar.

2. Shrek (Şrek – 2001)

4 filmden oluşan Şrek, yeşil bir dev trolün hikayesini anlatır. Arkadaşı eşek ile yollara koyulan Şrek, hayatının aşkı prenses Fiona ile karşılaşacak ve kendini bir kehanetin içinde bulacaktır.

1. Ice Age (Buz Devri – 2002)

5 filmden oluşan Buz Devri, sıra dışı bir hikayeyi aktarır. Bir insan yavrusunu ailesine kavuşturmak için yola çıkan; soyu tükenmekte olan bir mamut, şapşal bir miskin ve kurnaz bir kaplanın yolculuğunu anlatır. Şüphesiz döneminin en etkileyici animasyonlarından birisidir.

Bir önceki listemiz için: İzlemeye Doyamadığımız 30 CNBC-e Dizisi!

Ayrıca bakabilirsiniz: IMDb’ye Göre İyi Hissettiren 25 Film!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.