Now Reading
Tek Kişilik Şehir: Şanghay’ın Terkedilişinin Fotoğrafı

Tek Kişilik Şehir: Şanghay’ın Terkedilişinin Fotoğrafı

2020’nin Aralık ayında Çin’in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılan Corona virüsünün etkileri hala sürerken, Dünya Sağlık Örgütü’nün acil durum ilan etmesiyle ülkedeki şehirler teker teker boşalmaya başlamıştı.

Dünya nüfusunun büyük bir kısmını oluşturan Çin, o günlerde hastalık nedeniyle terk edilen şehir görüntülerine ev sahipliği yaptı. Bu durumdan en çok etkilenen ise 23,4 milyonluk nüfusuyla metropol bir şehir olan; Şanghay oldu.

Amerikalı fotoğraf sanatçısı Nicoco, “Kıyamet sonrasını andıran bir yalnızlık” olarak tanımladığı bu şehrin terkedilişinin fotoğraflarını kadrajına alarak bir proje gerçekleştirdi. “One Person City” (Tek Kişilik Şehir) olarak adlandırdığı bu projede, kalabalıkla her gün hayat bulan Şanghay sokaklarının yerini korkuya bırakışını fotoğrafladı.

See Also

26 Ocak – 4 Şubat 2020 tarihlerine ait bu fotoğraflar; Batı Nanjing Caddesi, Lujiazui/Rainbow Caddesi, Yuyuan Parkı, Jingan Tapınağı gibi şehrin en önemli ve en kalabalık noktalarına ait görüntülerden oluşuyor.

İşte o fotoğraflar:

What's Your Reaction?
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Hüzünlü
0
Mutlu
0
Şaşırtıcı
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2011 Sanat Karavanı, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top