Şu an Okuyorsun
Kabusun Sanatla Dansı / Nicolas Bruno

Kabusun Sanatla Dansı / Nicolas Bruno

1993 doğumlu New Yorklu sanatçı Nicolas Bruno, 7 yaşında geçirdiği uyku felci hastalığı ile görmeye başladığı kabuslarını, kendi objektifinden bizlere ulaştırmayı başaran yetenekli bir fotoğraf sanatçısı.

Yaşadığı bu hastalık ile gördüğü kabus ve halüsinasyonları insanlara aktarabilmeyi, kendisi için bir terapi ve çıkış yolu olarak görüyor. Uykusunda edindiği kişisel deneyimi gerçeküstü kompozisyonları ile ruhumuzun derinliklerine inerek aslında hayatın içinden gelen mücadeleyi kadrajına sığdırıyor.

Genç sanatçı, yeni bir fotoğraf serisine başlarken tuttuğu rüya günlüğünden analizler ile yola çıkıyor. Uykusunda yaşadığı deneyimlerinden beslenen sanatçı, uyanma ve uyku arasındaki durumun somutlaşmış halinin fotoğrafını çekiyor.

Yaratıcı süreci uzun ve dikkatli bir planlama ile başlasa da ancak çekim sürecinde birçok kompozisyonu doğaçlama ve deneme yöntemleriyle geliştiriyor.

Ayrıca Bakınız

Hem kahraman hem de düşmanı kendisinin oynadığı ve kaçışın mümkün olmadığı bu sahnelerden, sıra dışı kompozisyonları ile eserlerini bizlere aktarmaya devam ediyor.

Sanatçının diğer çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazı sana nasıl hissettirdi?
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Hüzünlü
0
Mutlu
0
Şaşırtıcı
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2011 Sanat Karavanı, Tüm Hakları Saklıdır.

Yukarı Kaydır